Spread the love

Zázvor je v celostní medicíně využíván k léčbě řady zdravotních problémů, jako je onemocnění žaludku a artritida. Zázvorové pivo si můžete připravit doma z čerstvého nebo sušeného zázvoru, trochu cukru a citronové šťávy.

Dokáže zázvor snižovat bolest a záněty?

Zázvor je známý řadou zdravotních přínosů. Jeho zklidňující účinek byl prokázán v léčbě bolesti zad a svalů. Četné klinické zkoušky a studie prokázaly schopnost zázvoru pomáhat lidem, kteří trpí degenerativní nebo revmatoidní artritidou a chronickou bolestí.

Ingredience:

– 200 gramů oloupaného a najemno nastrouhaného zázvoru

– 450 ml filtrované vody

– 225 gramů cukru

– 115 ml perlivé vody

– Několik kapek limetkové šťávy

– Plátky citronu

Příprava zázvorového piva – strana 2

Filtrovanou vodu nalejte to hrnce a přiveďte k varu. Do vroucí vody vložte zázvor. Zmírněte plamen a vařte po dobu dalších 5 minut. Sejměte hrnec z ohně a nechte odpočívat 20 minut. Tekutinu sceďte. Nyní si v samostatné míse připravte sirup: rozpusťte cukr v jednom šálku převařené vody. Smíchejte polovinu šálku zázvorové šťávy s 1/3 šálku sirupu a polovinou šálku perlivé vody. Přidejte trochu bio medu a limetkovou šťávu. Skleničku ozdobte plátky citronu.

Zdravotní přínosy zázvorového piva

Zázvor je velice účinný v léčbě žaludečních nevolností. Zároveň zlepšuje zažívání. Byla prokázána jeho schopnost snižovat cholesterol a vysokou hladinu cukru v krvi. Zázvorové pivo dokáže zmírňovat příznaky nachlazení a chřipky a je účinné ve zlepšování krevního oběhu a prevenci rakoviny.

Sledujte nás na Facebooku

https://www.facebook.com/P%C5%99%C3%ADroda-je-l%C3%A9k-1597975057187190/