Spread the love

Diabetes Mellitus, nebo jednoduše řečeno cukrovka (2. typu) , je jednou z civilizačních chorob, která patří mezi nejrozšířenější. Jen na Slovensku postihuje více než 340 000 lidí a další ještě ani netuší, že se jim pomaličku vkradla do života. Můžeme si ji přivodit zejména nesprávnou životosprávou. Pokud jste si vědomi toho, že váš životní styl není zrovna ukázkový, měli byste chodit na pravidelné preventivní prohlídky a v případě potřeby si vyžádat i testy na měření glykovaného hemoglobinu. Pomocí něj totiž lékař přesně zjistí stav vaší cukrovky a včasná diagnostika spojená s léčbou vám může výrazně prodloužit život. Pokud se vám potvrdí zvýšená hladina cukru v krvi, nečekejte ani minutu!Kromě změny životního stylu a dodržování doporučení lékaře si můžete pomoci i některým z těchto ověřených receptů. Výborně účinkují i jako prevence.

Pokračování na další straně…

1. Vařená cibule

Je všeobecně známo, že cibule je vynikajícím podpůrným přírodním lékem například při léčbě chřipky, nachlazení, či kašli. Málokdo však ví, že odvar z cibule je i velmi účinným pomocníkem na snížení hladiny cukru v krvi. Levný a dostupný lék, který si připravíte jen z 2 složek. Jednoduchá 10denní kúra působí doslova zázračně!

potřebujeme:

3 kg cibule

250 ml vroucí vody

postup:

Cibuli si rozdělte na 10 stejných částí (vždy 1 várka na 1 den). Ráno si várku cibule oloupejte, nakrájejte a zalijte vroucí vodou. Vařte asi 8 – 10 minut. Pak odstavte, cibuli vyždímejte a dejte pryč. Vývar rozdělte na 3 stejné části a vypijte 3x denně 30 minut před jídlem. Stejný postup opakujte po dobu 10 dní. Pro celou kúru zopakovat, dejte si alespoň měsíční přestávku.

2. Vařené vejce naložené v octě

Tento recept vám pomůže snížit hladinu cukru v krvi a vaše tělo bude v mnohem lepší kondici. Stačí jen opakovat po dobu 10 dní.

potřebujeme:

vařené vajíčko

ocet

voda

postup:

Vajíčko uvařte natvrdo, oloupejte a několikrát propíchněte vidličkou. Do hlubší misky nalijte ocet a ponořte do něj vejce. Ocet by měl vajíčko úplně zakrýt. Nechte takto naložené na noc. Ráno vajíčko vyjměte z octa a snězte. Hned za tím vypijte sklenici vody pokojové teploty.

3. Koprová voda

Tento zázračný nápoj vám pomůže zhubnout, i snížit hladinu cukru v krvi. Koprová voda je totiž považována za vynikající prevenci cukrovky!

potřebujeme:

1 PL čerstvého kopru

1 l vroucí vody

cedník

postup:

Zalijte vroucí vodou nasekaný kopr a nechte louhovat v termosce asi hodinu. Po hodině přeceďte nápoj do láhve a užívejte 2 sklenice denně – 1 ráno a 1 večer.

Pokračování na další straně…

4. Dýňová semena

Dýňová semínka obsahují řadu užitečných látek a jsou velmi efektivní i při regulaci hladiny cukru v krvi.

potřebujeme:

150 g oloupaných dýňových semen

1/2 lžičky skořice

4-5 datlí

postup:

Dýňová semínka namočte na 8 hodin do vody. Potom vodu sceďte a semena vložte do mixéru spolu s 2 šálky vody a skořicí. Vymixujte, přidejte nasekané datle a opět použijte mixér. Takto připravenou směs v množství 100 g, konzumujte na lačný žaludek půl hodiny před jídlem. Pijte 4 dny, pak si dejte přestávku 4 dny a opět pijte 4 dny.

5. Jetel

Kromě toho, že má tato rostlinka antioxidační, imunostimulační a antiseptické účinky, je skvělým pomocníkem iv případě, že potřebujete dát do pořádku hladinu cukru v krvi.

potřebujeme:

1 PL nasekaných listů a květů jetele

200 ml vroucí vody

postup:

Nasekané listy a květy zalijte vodou a nechte louhovat. Pijte 3x denně 1/3 sklenice před jídlem.

Zdroj: takprosto.cc